مدرسه طبیعت نوج ساری

تاریخچه و معرفی کوتاه:

شاید مازندران را با خاک حاصلخیزش بشناسید و دریایش یا جنگل های انبوه. اما بی مردمانی که مشتی از خاک را بازمانده ی مقدس کوهی از بودن ها می دانسته اند، بی مردمانی که با آب رودخانه ها چای دم می کرده اند و شاخسار درختان را بال فرشتگان می پنداشتند، مازندران سرزمینی ناشناس خواهد شد. این گمنامی را کودکان این دیار به پایان خواهند برد اگر سینه ی پاهای برهنه شان ماسه های گرم ساحل را در آغوش کشد و چشم هایشان در آن چشم های آبی آسمانی خیره شود. کودکانی که در خاک های باغچه بلولَند و با کرم های خاکی رفاقت کنند. آری، از کمان این آرش‌های کوچک بذر درخت عشق در خاک پاکمان نشانه خواهد رفت.

مدرسه طبیعت «نوج» مازندران از آبان‌ماه 1394 کار خود را به صورت مکان‌مند و رسمی شروع کرد. پیش از آن نیز به شکل مدرسه طبیعت سیار، طبیعت گردی‌هایی را ترتیب داده بود. تیرماه 94 و طی سفر استاد وهاب ‌زاده به ساری سمیناری با عنوان کودک و طبیعت در ساری برگزاری شد. آبان ماه 94 و در سفر بعدی ایشان به ساری تصمیم مان برای تأسیس مدرسه طبیعت جدی تر شد و بعد از آن با انتخاب تیم تسهیلگران، در آذر ماه به مشهد سفر کردیم و در کارگاه آموزش تسهیلگر مدرسه کاوی کنج شرکت کردیم.

هم اکنون، کارگاههای مدرسه طبیعت نوج همه روزه برقرار بوده و کودکان ساری و شهرهای اطراف به صورت انفرادی یا در قالب گروههای مهدکودک و مدرسه به «نوج» می آیند. هر از گاهی هم به صورت کارگاه- سفرهای طبیعت گردی، به طبیعت اطراف ساری می روند و با انبوهی از تجربیات سرخوشانه و خاطرات دلچسب به شهر برمی گردند.

مؤسسین نوج:

عارف آهنگر: فعال محیط زیست و کارشناس ارشد مهندسی عمران
پگاه مختارپور: فعال و کارشناس ارشد محیط زیست
پویان مختارپور: دانشجوی مهندسی معماری

حامیان نوج:

شهره اقبالزاده: پزشک و فعال محیط زیست
بهرنگ منصوری: مهندس گیاهپزشکی و فعال محیط زیست

آدرس: کیلومتر ۳ اتوبان ساری-قائمشهر، بعد از مبل سپیدار، نبش شهرک شهیدبهشتی، چهارراه اول، سمت چپ (پشت ساختمان نظام مهندسی).

تلفن تماس: ۰۹۳۵۱۱۳۹۱۰۰ – ۰۱۱۳۳۳۴۷۰۶۱

آدرس تلگرام: Noojnatureschool

آدرس فیسبوک: Noojnatureschool

آدرس اینستاگرام: Noojnatureschool