اگر قصد راه اندازی مدرسه طبیعت را دارید گام های زیر را دنبال کنید:

گام نخست: با مطالعه مقالات و متون مرتبط– مشاهده فیلم های مستند و سخنرانی های موجود در سایت کاوی کنج- گوش دادن به پادکست های با موضوع مدرسه طبیعت با ایده مدرسه طبیعت آشناتر شوید.
گام دوم: اگر در نزدیکی محل سکونت شما مدرسه طبیعتی تاسیس شده است به آن مراجعه کنید و از آن بازدید به عمل آورید. (مدارس راه اندازی شده در کشور را می توانید در اینجا ببینید.)
گام سوم: اگر همچنان علاقمند به راه اندازی مدرسه طبیعت بودید در کارگاه ملی (( تسهیل گری ارتباط کودک و طبیعت، نظر در عمل)) “دوره مقدماتی” که فعلا تنها توسط موسسه سرزمین سبز کنجکاوی توس (مدرسه طبیعت کاوی کنج) در شهر مشهد برگزار می شود، شرکت کنید.
(برای اطلاع از زمان برگزاری کارگاه‌ها در کانال تلگرام کاوی کنج عضو شوید.)
گام چهارم: تهیه فضایی مناسب برای راه اندازی مدرسه طبیعت (منظور از فضای مناسب زمینی به مساحت حداقل ۳۰۰۰ مترمربع، دارای آب کافی برای کشت و کار، دارای چندین درخت قدیمی، دارای زیربنا با حداقل ۱۵۰ مترمربع (شامل قسمت اداری، فضای کار کودکان، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، رختکن کودکان)
گام پنجم: شکل دادن تیم برای فعالیت در مدرسه طبیعت، برای اخذ مجوز فعالیت حداقل باید پنج نفر از اعضای تیم شما دوره تسهیلگری مقدماتی را گذرانده باشند.
گام ششم: آغاز به کار آزمایشی و برقراری ارتباط منطقی با جامعه محلی( خانواده ها ، مدارس ، مهدها و غیره) و ارائه گزارشی به ایده پرداز مدرسه طبیعت عبدالحسین وهاب‌زاده از فعالیت آزمایشی با هدف نشان دادن اینکه مدرسه طبیعت مذکور به لحاظ مالی وضعیت امیدوارکننده ای دارد.
گام هفتم: ارائه گواهینامه شرکت در دوره فوق الذکر به همراه تاییدیه استاد عبدالحسین وهاب زاده به ادارات کل حفاظت از محیط زیست استانی.
گام هشتم: صدور مجوز تاسیس مدرسه طبیعت به صورت یکساله پس از تایید دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان توسط ادارات کل حفاظت محیط زیست استانی.
گام نهم: گذارندن دوره های تکمیلی
(برای اطلاع از زمان برگزاری کارگاه‌ها در کانال تلگرام کاوی کنج عضو شوید.)
گام دهم: ارزیابی توسط تیم استاد عبدالحسین وهاب زاده مشاور محترم دفتر مشارکت های مردمی سازمان با هزینه مدرسه طبیعت مورد نظر
گام یازدهم: پس از تایید نتایج ارزیابی از سوی مشاور محترم، مجوز دائمی صادر می شود.
لازم به تاکید است که تمام مراحل اشاره شده مستلزم بهره گیری از دانش تخصصی مشاور محترم دفتر مشارکت‌های مردمی، استاد عبدالحسین وهاب زاده و تاییدیه مکتوب ایشان می باشد. (برای ارتباط با استاد عبدالحسین وهاب زاده می توانید از طریق لینک تلگرام  اقدام نمایید.)

به اشتراک بگذارید ...
Share on FacebookEmail this to someoneShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn