وزیر آموزش و پرورش خبر داد: برگزاری اردوهای دانش‌آموزی در مدارس طبیعت

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وزارت آموزش وپرورش، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی، وزیر آموزش و پرورش در نشست مشترک با رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در ساختمان شهید رجایی این وزارتخانه، اظهار کرد: در فلسفه تعلیم و تربیت، دانشی که به دانش‌آموز انتقال داده می‌شود، شبه تربیت است و تا زمانی که به رفتار تبدیل نشود، تربیت اتفاق نمی‌افتد.

وی با تاکید بر تغییر نگرش جامعه نسبت به محیط زیست افزود: معلمان باید در تمام طرح درس‌ها، موضوع محیط زیست را لحاظ کنند تا دانش‌آموزان در تمام فرآیند آموزش، دانش زیست محیطی را فرا گیرند.

احمدی دانش آشتیانی تصریح کرد: تغییر رفتار با آموزش مستقیم صورت نمی‌گیرد، بلکه باید خیلی از دانش‌ها را در قالب بازی‌های کودکانه به دانش‌آموزان انتقال داد.

وی با اشاره به ضرورت تغییر نگرش خانواده‌ها نسبت به فراگیری مهارت‌ها توسط دانش‌آموزان افزود: از آنجا که دانش‌آموزان پس از محیط مدرسه، زمان زیادی را در خانواده و اجتماع می‌گذرانند، نمی‌توان انتظار داشت که فرهنگ‌سازی درباره محیط زیست صرفا توسط آموزش و پرورش انجام شود.

وزیر آموزش و پرورش با ابراز امیدواری از توسعه مدارس طبیعت، یادآور شد: پس از توسعه این مدارس، تلاش می‌کنیم اردوهای دانش‌آموزی نیز در مدارس طبیعت برگزار شود و روزی فرا رسد که همه مدارس ما مدرسه طبیعت باشد.

متن کامل خبر

manager